Studenti su istakli da ovaj protest ne predstavlja podršku nijednoj političkoj partiji, pa se samim tim i ograđuju od povezanosti sa njima. Pozvali su profesore DUNP da ih podrže.
Oni su tokom okupljanja uzvikivali parole “Studenti su ustali“, “Studenti ne ćute”, “Izlazite napolje“ i “Generalni štrajk”.
Studenti DUNP traže ispunjenje ovih zahteva:
- objavljivanje kompletne dokumentacije o rekonstrukciji železničke stanice u Novom Sadu,
- odbacivanje optužbi protiv uhapšenih i privedenih studenata i mladih na protestima povodom pada nadstrešnice na železničkoj stanici u Novom Sadu,
- podnošenje krivičnih prijava protiv napadača na studente i profesore i njihovo procesuiranje,
- povećanje izdvajanja iz budžeta Srbije za materijalne troškove državnih visokoškolskih ustanova od 20 odsto,
- revizija presude za vozača automobila koji je 2019. godine smrtno udario Novopazarca Ernada Bakana, dok je na pešačkom prelazio ulicu.

Oni su se osvrnuli su se i na slučaj studentkinje Pravnog fakulteta u Beogradu, Sonje Ponjavić, a osudili su i napade na sugrađanina Davuda Delimeđca, koji je i večeras bio uz njih.
Prema ranije objavljenom planu rute kolona će se kretati ulicama Prvomajskom, Rifata Burdževića, AVNOJ-a i Žitnim trgom do Prekršajnog suda, gde će studenti izvesti performans i poslati poruku.
Tokom protestne šetnje, kolona će zastati na kraju Prvomajske ulice i sa 16 minuta tišine odati poštu za 15 nastradalih u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i Novopazarca Ernada Bakana.
A.Bajrović




