Weather Data Source: 30 days weather Novi Pazar

Počeo protest u Novom Pazaru

Na poziv studenata Državnog univerziteta u Novom Pazaru (DUNP) kolona brojnih Novopazaraca krenula je upravo u protestnu šetnju pod sloganom “Idemo u čaršiju”.

Studenti su istakli da ovaj protest ne predstavlja podršku nijednoj političkoj partiji, pa se samim tim i ograđuju od povezanosti sa njima. Pozvali su profesore DUNP da ih podrže.

Oni su tokom okupljanja uzvikivali parole “Studenti su ustali“, “Studenti ne ćute”, “Izlazite napolje“ i “Generalni štrajk”.

Studenti DUNP traže ispunjenje ovih zahteva:

  • objavljivanje kompletne dokumentacije o rekonstrukciji železničke stanice u Novom Sadu,
  • odbacivanje optužbi protiv uhapšenih i privedenih studenata i mladih na protestima povodom pada nadstrešnice na železničkoj stanici u Novom Sadu,
  • podnošenje krivičnih prijava protiv napadača na studente i profesore i njihovo procesuiranje,
  • povećanje izdvajanja iz budžeta Srbije za materijalne troškove državnih visokoškolskih ustanova od 20 odsto,
  • revizija presude za vozača automobila koji je 2019. godine smrtno udario Novopazarca Ernada Bakana, dok je na pešačkom prelazio ulicu.

Oni su se osvrnuli su se i na slučaj studentkinje Pravnog fakulteta u Beogradu, Sonje Ponjavić, a osudili su i napade na sugrađanina Davuda Delimeđca, koji je i večeras bio uz njih.

Prema ranije objavljenom planu rute kolona će se kretati ulicama Prvomajskom, Rifata Burdževića, AVNOJ-a i Žitnim trgom do Prekršajnog suda, gde će studenti izvesti performans i poslati poruku.

Tokom protestne šetnje, kolona će zastati na kraju Prvomajske ulice i sa 16 minuta tišine odati poštu za 15 nastradalih u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i Novopazarca Ernada Bakana.

A.Bajrović

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Najnovije vesti