On je na hutbi vernicima povodom planiranih rudarskih aktivnosti na ovoj planini rekao da se od njih očekuje aktivno učešće u odbrani opšteg dobra.
“Posledice od takvih rudnika koji se planiraju otvarati na Rogozni su pogubne. Pitajte stanovnike Bora kako oni žive, šta je sa njihovom decom, gde po zvaničnim podacima koje sam čuo od stanovnika koji žive tamo, skoro svaka četvrta osoba je bolesna od neke vrste tumora i karcinoma”, rekao je Demirović.
Kako je prenela njegova informativna služba, on je izrazio zabrinutost da bi stvaranje neadekvatnih i nepodnošljivih uslova za život usled zagađenja moglo predstavljati pritisak na lokalno stanovništvo da dobrovoljno napusti svoja vekovna ognjišta.
Demirović je apelovao na političke aktere da prevaziđu stranačke interese i pokažu apsolutno jedinstvo.
“Ne smemo dozvoliti da nečija želja za profitom bude jača od naše želje za životom”, rekao je on.
Preduzeće Zlatna reka, za potrebe australijske rudarske kompanije “Strickland metals”, već godinama unazad otvara bušotine na Rogozni, dok se Ministarstvo rudarstva i energetike nedavno oglasilo sa tvrdnjom da ne postoji plan niti bilo kakva odluka o otvaranju rudnika na ovoj planini.
A. Bajrović




