Predstavnicima ovih lokalnih samouprava povodom obeležavanja Dana državnih službenika u Palati Srbija u Beogradu su uručena priznanja.
Iz Gradske uprave Novog Pazara je saopšteno da ovo priznanje predstavlja potvrdu njihovog kontinuiranog rada na unapređenju transparentnosti, efikasnosti administracije i dostupnosti usluga građanima, kao i na jačanju profesionalnih kapaciteta zaposlenih.
Priznanje je gradonačelniku Nihatu Biševcu uručila ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović, koja je tom prilikom istakla značaj jačanja kapaciteta lokalnih samouprava i unapređenja kvaliteta usluga koje javna uprava pruža građanima.
Osim njih, priznanja su dobile i Nacionalna akademija za javnu upravu, Pravosudna akademija i Diplomatska akademija, jer imaju ključnu ulogu u obuci i razvoju kadrova.
A. Bajrović




