Oni su nakon odavanja pošte žrtvama pada nadstrešnice i sugrađaninu Ernadu Bakanu, na kružnom toku ispred Gradske uprave, prošetali centralnim gradskim ulicama noseći transparente “Novi Pazar uz Novi Sad“, “Ljubav za Novi Sad“ i “Građani uz studente“.

Iako je u najavnoj ruti bilo navedeno da će prošetati do prostorija Gradskog odbora Srpske napredne stranke (SNS), građani su naveli da je to bio deo njihovog plana da zaustave odlazak policije u Novi Sad, odnosno da na taj način pomognu njihovim saborcima u tom gradu.
Prostorije SNS-a u Novom Pazaru večeras je obezbeđivao jak kordon policije u opremi za razbijanje demonstracija.
“Razmišljali smo šta je to njima najvažnije ovde kod nas. To sigurno nismo mi, narod, nisu ni bilo kakve ustanove ili kulturna blaga. Njima su najvažnije prostorije režimske stranke koju čuvaju danonoćno, kako bi se dokazali i pokazali svome šefu, ali policajci, zeznuli vas Pazarci“, rekla je jedna od članica Zbora Selma Mehović.

Ona je istakla da su uspeli opet da iz Novog Pazara ne pošalju nasilje, već ljubav za Novi Sad i celu Srbiju.
“Mi večeras ne idemo do prostorija vašeg šefa, već idemo da šetamo slobodno našom čaršijom. Znamo odlično šta želite i baš to što želite od nas nećete dobiti. Šaljemo ljubav za sve pogođene režimskom torturom, koja je poslednjih devet meseci više vidljiva, ali traje mnogo duže“, rekla je Mehovićeva.
Građani su tokom šetnje, koja je protekla mirno i bez incidenata, uzvikivali “Ruke su vam krvave“ i“Novi Sad“.
A. Bajrović




