Weather Data Source: 30 days weather Novi Pazar

Regionalno pozorište zatvorilo sezonu gostovanjem u Kraljevu

Glumci novopazarskog Regionalnog pozorišta zatvorili su sezonu igrajući u četvrtak predstavu “22 minuta“ pred kraljevačkom publikom, u okviru Festivala Anfiteatar.

Direktor pozorišta Seadetin Mujezinović kaže za portal Free media da je prvo gostovanje sa predstavom koja se bavi jednim od najpotresnijih događaja iz novije istorije, otmicom putnika iz voza u Štrpcima, potvrdilo da je publika svuda ista.

“Mogu vam reći da je publika odreagovala na pravi način. Odnos kraljevačke publike prema predstavi isti je kao i u Pazaru. Ljudi u suzama, ista tišina, isti aplauzi i ovacije. Energija koju ta predstava ima, emociju, priču, zaiste ne ostavlja nikog ravnodušnim. Sve to govori da kad imate dobru predstavu, nije bitno gde je igrate, publika vam uzvrati na isti način“, kaže Mujezinović.

Dodaje da je gostovanja u Kraljevu, sa čijim pozorištem imaju odličnu saradnju poslednjih godina, “otvorilo vrata“ i za neka buduća gostovanja.

“Sad je već kraj sezona u svim pozorištim, pred letnju pauzu, ali se nadam da ćemo već od jeseni ovu predstavu nastaviti da igramo kako u Novom Pazaru, tako i širom Srbije“, najavljuje direktor novopazarskog pozorišta.

Podesćamo da je ova predstava, rađena po teksu i u režiji Bobana Skerlića, premijerno izvedena u Novom Pazaru krajem marta. Od tada je više puta igrana pred novopazarskom i gostujućom publikom u Novom Pazaru, a igrana je i u okviru nedavno završenog Mikser festivala.

S. Ljajić

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Najnovije vesti