Weather Data Source: 30 days weather Novi Pazar

Nedim Nezirović: Tu sam zbog godina selektivne pravde

Novopazarski glumac Nedim Nezirović veruje da njegovi sugrađani neće ostati nemi na “trenutnu jezivu nepravdu koja se dešava u Novom Pazaru, a mesecima pre toga u drugim delovima Srbije“.

On je za portal Free media ispred zgrade suda rekao da je tu danas uz studente Državnog univerziteta u Novom Pazaru (DUNP) i građane zbog meseci, odnosno godina selektivne pravde.

“Bilo je pitanje trenutka kada će nešto ovakvo i ovde da se desi, a tiče se hapšenja građana koji su morali da stanu uz svoje studente i da im omoguće bezbedan povratak na njihov univerzitet“, rekao je Nezirović.

On ističe da je pozitivno to što je DUNP drugi put oslobođen, ali da je zadatak svih građana da budu ispred zgrade suda, kao podrška uhapšenima.

“U četiri ujutru su nepoznate osobe sa kačketima na glavi izbacivale i vukle studente sa DUNP-a, a oni koji su uhapšeni su bili besni zbog takve opipljive nepravde. Oni danas čekaju neku kaznu, a mi još uvek ne znamo ko su ljudi koji su bili unutar fakulteta, jer je policija čuvala zgradu te ustanove i ugrožavala njenu ustanovom zagarantovanu autonomiju, što je sramota ovog grada“, pojašnjava Nezirović.

Podsećamo da su se brojni studenti i građani okupili ispred zgrade suda tražeći pravdu i zahtevajući da se svi njihovi privedeni sugrađani puste na slobodu.

Okupljanje građana i studenata, uz skandiranje: “Mi smo narod, što ste protiv nas“, “Hoćemo pravdu” i slično, počelo je jutros od osam sati.

A. Šaljić / A. Bajrović

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Najnovije vesti